Şeker Hastalığı Ameliyatı Maliyeti


Bu makalemizde; Şeker ameliyatı kaç para, Şeker ameliyatı ne kadar, Şeker hastalığı ameliyatı maliyeti, Şeker hastalığı ameliyatı ücreti ve şeker hastalığı ameliyatı 2017 fiyatları gibi sorulara cevaplar bulunmaktadır.

Tip 2 şeker hastalığının en etkili ve kalıcı tedavisi metabolik cerrahi ile sağlanmaktadır. Ameliyat genellikle 60 -80 dk kadar sürmektedir. Ameliyat laparoskopik (kapalı) olarak yapılmaktadır. Şeker hastalığı ameliyatı olarak bilinen metabolik cerrahi ameliyatlarında amaç mide ile alt barsak arasında kısa yol oluşturmaktır. Bu amaçla yapılan ameliyatlar Roux-en-Y Gastrik bay pass, Mini Gastrik By pass, Transit bipartisyon, ileal interpozisyon, duodenal switch gibi ameliyatlardır. Ameliyatlarda maliyeti esas olarak bir defa kullanılıp atılan kartuş denilen ürünler belirlemektedir. Bu ürünler temelde Avrupa ve Amerikan malı ürünlerdir.

ŞEKER HASTALIĞI ÜCRETİ 2017

Şeker hastalığı ameliyatı ücretinde; hastane maliyetleri, kullanılan ürünler ve muayenelerle birlikte bir fiyat ortaya çıkmaktadır. Bu fiyatların üzerine ameliyatın yapıldığı hastanenin özellikleri, ameliyatı yapan cerrahın özellikleri (örn: Doçent veya profesör ise ücreti daha yüksektir. Bu konuda cerrahın deneyimi de fiyatta belirleyicidir.) Tip 2 şeker hastalığı ameliyatı fiyatı bu temel veriler üzerine belirlenir. Sağlıkta fiyat önemli olmakla birlikte düşük riskle ameliyat yapan, iyi iletişimi olan, akademik kariyerli ve cerrahi deneyimi yüksek bir doktor tarafından ameliyat edilmiş olmakta o kadar önemlidir.


Klinik Telefonu

0 (312) 286 44 63 - 0 (312) 286 44 64