ibrahim sakçak

Doç. Dr. İbrahim Sakçak Kimdir?

Doç. Dr. İbrahim Sakçak adını  meslek hayatı boyunca yaptığı ilkler, yaptığı başarılı ameliyatlar, akademik çalışmaları, aldığı eğitimler ile başarılar dolu bir doktor ve bilim insanıdır.  Bizler televizyon programları ile adını sık sık duyuyoruz. Obezite ve diyabet cerrahisi uzmanı Doç. Dr. İbrahim Sakçak başarılar ile dolu bir kariyere sahiptir.  İbrahim Sakçak’ın ilgi alanları olarak ileri laparoskopik cerrahi, obezitenin cerrahi tedavisi, metabolik cerrahi ve obezitede intragastrik balon uygulamaları konuları üzerine çalışmıştır. Daha anlaşılabilir ifade etmek gerekirse obeziteye ameliyatı ve şeker hastalığı ameliyatı alanlarında uzmanlaşmıştır. Yaptığı açıklamalar pek çok kişiye yol gösteren İbrahim Sakçak’ı daha yakından tanıyalım.

Sungurlu’da 1966 yılında dünyaya gelmiştir. Çocukluğunun bir bölümü Sungurlu’da geçmiştir. Sungurlu, Ödemiş ve Ankara’da ilk, orta ve lise eğitimi tamamlamıştır. Eğitim hayatı Çorum’da başlayıp Ankara’da bitmiştir. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmıştır. Tıp fakültesi eğitimini 1989 yılında tamamlayarak bir yıllık zorunlu hizmeti için Erzurum Oltu ilçesine atanmıştır. Burada mecburi hizmetini tamamladıktan sonra tıpta uzmanlık eğitimi için Ankara’ya geri dönüştür. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 5. Cerrahi kliniğinde uzmanlık eğitimine başlamıştır. Beş yıl süren uzmanlık eğitimin 1995 yılında uzmanlık başarı ile tamamlayarak Uzman Doktor unvanını almaya hak kazanarak görevine başlamıştır.

Başarılar ile Dolu Meslek Hayatı

İbrahim Sakçak meslek hayatı boyunca ülkemizde bulunan pek çok devlet hastanesinde görev yapmıştır. Bu hastaneler;Çorum Devlet Hastanesi, Anamur Devlet Hastanesi, Adıyaman Devlet Hastanesidir. 2008 yılına gelindiğinde uzmanlık  eğitimini aldığı BS. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine atanarak görevine devam etmiştir. Çorum Devlet Hastanesinde laparoskopik ameliyatları yapmıştır. Laparoskopik ameliyatı yapan ilk cerrahlardan biri olmuştur.   Ankara’da bir yıl  Numune Hastanesinde görev yaptıktan  sonra (2009 yılında) Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesinde girişimsel endoskopi eğitimini almıştır. Eğitim hayatı burada bitmemiştir. 

Alanında pek çok başarıya sahip İbrahim Sakçak, 2010 yılında Amerika’da  Pensilvanya’da bulunan Pittsburg Üniversitesi Organ Nakli merkezine gelerek ince bağırsak nakli konusunda da bir yıl daha eğitim almıştır.  Eğitimini tamamlaması ile Türkiye’ye dönen İbrahim Saçak, 2011-2012 yılları arasında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli merkezinde çeşitli çalışmalar yapmıştır. Çalışmasının amacı karaciğer nakli konusunda ileri cerrahi teknikler konusunda eğitim amaçlı yapmıştır.  2011 yılında Fransa Lion’da bulunan Lion kliniğinde laparoskopik ayarlanabilir gastrik bant uygulamaları  konusunda da çalışması bulunmaktadır.

Bilimsel Çalışmalarıyla Doç.Dr. İbrahim SAKÇAK

Yaptığı başarılı ameliyatlar, aldığı eğitimler sonucunda 10 Nisan 2012′ de Genel Cerrahi alanında Doçent unvanını almaya hak kazanmıştır.  Doç. Dr. İbrahim Sakçak, 23 Temmuz 2012’de Sağlık Bakanlığı Organ ve Doku Nakli Karaciğer bilim kurulu tarafından ve Bakanlığın onay vermesi ile  Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  Karaciğer Nakli sorumlu hekimi olarak atanmıştır.  Karaciğer nakli gibi önemli bir konu da çalışmalarına devam etmiştir ve Ankara Numune Hastanesi tarihinde bir ilki yaşatmıştır.  8 Şubat 2013 tarihinde ilk karaciğer naklini gerçekleştirdi. Çalışmalarına hız kesmeden devam etmiştir. İbrahim Saçak, Ankara Numune Hastanesine ilkler yaşatmaya devam etti. Akrabadan canlı vericili ilk karaciğer naklini ise 21 Haziran 2013 tarihinde gerçekleştirdi. Yaptığı bu nakil ülkemizde bulunan hastaneler içinde Ankara Numune Hastanesini başarılı karaciğer nakli konusunda 3. hastane yaptı.  Bunun yanında canlı vericili karaciğer nakli konusunda 2. Hastane olmuştur. İbrahim Sakçak, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 6 yıl daha görevine devam etti. Görevi süresince obezite ve diyabet hastalığının cerrahi tedavisi üzerine çeşitli çalışmalar yapmıştır. Birçok hastayı ameliyat ederek sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı oldu. Bunun yanında özel bir hastanede yüzü aşkın hastaya obezite ve diyabet ameliyatları yapmıştır. 2014 yılında Hemopatch’in Genel Cerrahide Uygulanması üzerine  Avusturya- Wien’e  gitmiştir.

İbrahim Sakçak ;bugüne kadar 1250 obezite ve 350 şeker hastasını ameliyat etmiştir. Yaptığı ameliyatlar sayesinde pek çok kişiyi sağlığına kavuşturmuştur. Ankara’da kendisine ait olan kliniğinde ve anlaşmalı hastanelerde obezite ve şeker hastalarını tedaviye etmeye devam etmektedir.  

Akademik yönüyle Doç.Dr. İbrahim Sakçak

İbrahim Sakçak bir doktor olarak pek çok kez ameliyat yapmış. Ancak akademik yönü ile de çok zengin bir bilim insanıdır.  Ulusal dergilerde yayınlanmış on beş İngilizce makalesi ve dokuz tane Türkçe makalesi bulunmaktadır.  Sadece ulusal değil uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış on dokuz tane makalesi  de bulunmaktadır.  Çeşitli dergilere de hakemlik yapmıştır.  Bunun yanında hem yurt içi hem de yurt dışı  bilimsel kongrelerde sözlü bildiriler  yapmıştır. Bu kongrelerde  on sekiz sözlü bildirisi yaparak pek çok kişinin bilgilenmesini sağlamıştır.  Konuşmacı olarak katıldığı bilimsel toplantılarda obezite cerrahisi; intragastrik balon uygulamaları, laparoskopik ameliyatı üzerine konuşmalar yapmıştır. Uluslararası ve ulusal kongrelerde hazırlamış olduğu posterlerde bulunmaktadır.

Çeşitli bilimsel kuruluşlara da üyedir. Üye olduğu kuruluşlar; Türk Cerrahi Derneği, Fleboloji Derneği,Türk Cerrahi Onkoloji Derneği, Türk Obezite Cerrahisi Derneği’dir. Sadece ülkemizde bulunan kuruluşlar değil Dünya kuruluşlarından biri olan Dünya Obezite Cerrahisi Derneği (IFSO) de üyedir. Alanında bu kadar çok başarıya imza atan İbrahim Sakçak;  tıpta uzmanlık eğitimi alan meslektaşlarının uzmanlık tezine danışmanlı yapmıştır. Pek çok doktorun yetişmesini de sağlamıştır.

Basında İbrahim Sakçak

İbrahim Sakçak obezite ve şeker hastalığında kişiye özel ameliyat yöntemleri ile tedavi etmektedir. Bu yöntemler; tüp mide, mide balonu, mide by pass, mide kelepçesi ve mide katlaması yöntemleridir.  Obezite tedavisinin en etkili çözüm olan  cerrahi mücadele yöntemi konusunda uzmanlaşmıştır. Alanında uzman kişilerden oluşturulmuş ekibi ile hastaların sağlıklarına kavuşmaları için çalışmalarına devam etmektedir. Son zamanlarda çıktığı televizyon programlarında ya da verdiği gazete röportajlarında daha çok kişiyi bilgilendirmiştir. Tüm Türkiye’nin tanıdığı bir isim olmuştur. Özellik ile obezite ve şeker hastalığı kaderiniz değildir sözü ile pek çok kişinin iyileşmesi için umut olmuştur.  Botoksun zayıflama da önemli bir rolü olduğunu ve mide botoksu yönteminin en etkileyici zayıflama yolu olduğunu belirtmektedir. Mide botoksu uygulamaları ile pek çok kişiniz zayıflamasına yardımcı olmuştur. Çıktığı televizyon programlarında halkı detaylı bir şekilde bilgilendirmiştir. Bunun yanında kendi adına açtığı bir Youtube kanalı bulunmaktadır. Bu kanalda mide küçültme ameliyatı başta olmak üzere bütün yaptığı cerrahi müdahaleler konusunda çektiği viedoları da izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.  Gazetelere verdiği röportajlar ile büyük bir kitleye ulaşabilmiştir. 

Çukurambar Mah. Muhsin yazıcıoğlu Cad Sarıkonak apt, D:No:8/11 Çankaya/ANKARA

Klinik Telefonu

Klinik Telefonu

0 (312) 286 44 63

E-Mail Adresimiz

E-Mail Adresimiz

info@ibrahimsakcak.com

Online Randevu

Online Randevu

için Tıklayın..

tüp mide ameliyatı mide botoksu mide balonu mide küçültme obezite cerrahı
Arabic English Turkish
Gaziantep escort