Şeker Hastalığı Ameliyatı Yapan Hastaneler Ankara

Şeker hastalığı veya diğer bir deyişle Diyabet hastalığı gittikçe artan oranda görülen ve insan sağlığını ciddi oranda tehdit eden bir hastalıktır.  Diyabet ’in en sık görülen şekli olan tip 2 diyabet hastalığından ameliyatla kurtulmak mümkündür. Uygun hastalarda yapıldığında bu ameliyat çok başarılı sonuçlar vermektedir. Bu ameliyatın yapılabilmesi için kişinin en az 20 kg fazlası olmalı, 70 yaşını geçmemiş olmalıdır. Bunun dışında anestezi almasına engel bir sağlık sorunu olmamalıdır. Doç.Dr. İbrahim Sakçak olarak 13 yıldır bu ameliyatı gerçekleştirmekteyiz.  Genellikle 3 gün hastane yatışı yeterli olmaktadır. Ameliyat 1,5 saat kadar sürmektedir. İbrahim sakçak olarak bugüne kadar 600 kişiye şeker hastalığı ameliyatı yaparak sağlığına kavuşturmuş bulunmaktayız.

İbrahim Sakçak OBEZİTE VE DİYABET CERRAHİSİ MERKEZİ Ankara’daki kliniğimiz ve 7 kişilik ekiple bu hizmeti vermekteyiz. Diyetisyenlerimiz hastanın takiplerini yakından yapmakta, klinik asistanlarımız ise hastamızın tahlillerinin, muayenelerinin yapılması ameliyata hazırlanması aşamalarında aktif görev almaktadırlar.

Şeker hastalığı ameliyatı olan kişi hem kilo vererek obezite ’den kurtulmakta hem de şeker hastalığı için kullandığı ilaçları bırakmakta veya bir adet hapla idare edebilmektedir. Şeker hastalığı ameliyatı yaptığımız hastalar sadece şeker hastalığı ilaçlarını bırakmakla kalmıyorlar aynı zamanda tansiyon ilaçları veya eklem ağrıları için kullandığı ilaçlar, nörojenik bacak ağrıları için kullandığı ilaçları da genellikle ihtiyaçları kalmamaktadır. Hastaneye ameliyat için gelen hastalarımız bir poşet ilaçla gelip hepsini bırakıp sağlıklı bir yaşama yelken açabilmektedirler. Bu ameliyat için gerekli koşulları taşıyan insanlarda yapılması sonuçları mükemmele ulaştırabilmektedir.

Eker hastalığı ameliyatı Ankara kliniğimize Türkiye dışından Avusturya, Almanya; Danimarka, Hollanda; Fransa, İngiltere gibi Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Dünyanın pek çok ülkesinden gelen hastaları ameliyat etmekteyiz. Ameliyat ettiğimiz bu hastalar 3-4 gün sonra uçakla seyahat ederek yaşadıkları ülkelere dönebilmektedirler. Şeker hastalı ameliyatı öncesi kullandıkları ilaç, insülin veya solunum cihazlarına veda ederek yeni yaşamlarına adeta adım atmaktadırlar.

Şeker hastalığı veya tıptaki adıyla Tip 2 Diyabet Cerrahisi Ankara merkezimiz Ankara’nın köklü hastaneleriyle birlikte çalışarak, hastalarımızın konforunu önde tutarak hizmet vermekteyiz. Hastalarımızı ameliyat sonrası diyetisyen ekibimiz takip programına alarak sağlık durumlarını yakından takip ediyoruz.

Doç.Dr. İbrahim Sakçak Obezite ve Diyabet Cerrahisi Merkezi olarak şeker hastalarımızı sağlığına kavuşturmanın gururunu yaşıyoruz.