Endoskopik Zayıflama Fiyatı

Mide Botoksu Fiyatı

Mide botoksu için kullanılan ilaçlar yüz bölgesinde estetik amaçlı kullanılan, veya terleme amacıyla vücudun değişik bölgelerine uygulanan botoks ile aynıdır. Mide botoksu’nun farkı daha yüksek doz ilaç kullanılmasıdır. Mide botoksu uygulaması için allergan botokstan en az 3 şişe, Dysport botokstan en az 2 şişe ilaç kullanılmalıdır. Bu kadar yüksek doz ilaç kullanıldığında maliyet artışı olmaktadır Kullanılan botoks, ünite olarak hesaplanmaktadır. Örneğin Allergan botoks’un 100 ünitesi 1 flakondur. Kullanılan botoks flakonu 1 tane, 2 tane, 3 tane olmasına göre maliyet değişecektir. Mide botoksu fiyatlarını belirleyen diğer bir faktör, endoskopi işleminin ücretidir. Bunun dışında botoks uygulayan merkezin kontrol ve diyetisyen takipleri fiyatları etkileyebilmektedir. Botoks uygulanması öncesi yapılan kan tahlilleri varsa fiyata ek bir maliyet oluşturabilmektedir.  Saydığımız bu maliyet faktörleri bir araya geldiğinde mide botoksu fiyatını oluşturmaktadır.

Örneğin, 2 flakon botoks uygulayan 1 klinik ile 3 flakon botoks uygulayan kliniğin fiyatlarının aynı olması beklenmemelidir. Fiyatı belirleyen bir diğer faktör ise hekimin bugüne kadarki deneyimi, akademik durumu ve işlem sonrası takibi gerçekleştirecek ekibinin bulunmasıdır.

Kliniğimizde mide botoksu uyguladığımız hastaları düzenli olarak klinik diyetisyenimizle birlikte  takip etmekteyiz. Bu takipler 6 ay kadar sürmektedir. Bu süreç içinde ek bir ücret istenmemektedir.