Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları Ankara

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları Ankara

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları

Bu makalemizde; tüp mide ameliyatı fiyatları, tüp mide ameliyatı ne kadar, tüp mide ameliyatı maliyeti ve tüp mide ameliyatı ücreti gibi sorulara verilen cevaplar yer almaktadır.

Tüp mide ameliyatı 2022 fiyatları?

Obezitenin en etkili ve kalıcı tedavisi tüp mide ameliyatı ile sağlanmaktadır. Ameliyat genellikle 35-40 dk kadar sürmektedir. Ameliyat laparoskopik (kapalı) olarak yapılmaktadır. Tüp mide ameliyatında midenin beşte dördü çıkarılmaktadır. Ancak kalan mide eskisi gibi mide görevlerini daha küçük hacimde de olsa yerine getirmektedir. Bu amaçla yapılan ameliyatlar. Ameliyatlarda maliyeti esas olarak bir defa kullanılıp atılan kartuş denilen ürünler belirlemektedir. Bu ürünler temelde Avrupa ve Amerikan malı ürünlerdir. Tüp mide ameliyatı ücretinde; hastane maliyetleri, kullanılan ürünler ve muayenelerle birlikte bir fiyat ortaya çıkmaktadır. Bu fiyatların üzerine ameliyatın yapıldığı hastanenin özellikleri, ameliyatı yapan cerrahın özellikleri (örn: Doçent veya profesör ise ücreti daha yüksektir. Bu konuda cerrahın deneyimi de fiyatta belirleyicidir).

Tüp mide ameliyatı fiyatı bu temel veriler üzerine belirlenir. Sağlıkta fiyat önemli olmakla birlikte düşük riskle ameliyat yapan, iyi iletişimi olan, akademik kariyerli ve cerrahi deneyimi yüksek bir doktor tarafından ameliyat edilmiş olmakta o kadar önemlidir.

Tüp mide ameliyatı ücreti kullanılan ve ithal olan bu ürünler sebebiyle döviz kurlarından da etkilenmektedir. Piyasada bazı Çin malı ürünlerde bulunmaktadır. Ancak güvenli cerrahi açısından bu ürünlerin kalitesi iyi araştırılmalıdır. Türkiye obezite cerrahisi kliniği olarak tüp mide ameliyatlarında Avrupa ve Amerika’da kabul görmüş, kalitesini kanıtlamış belli başlı iki marka olan Covidien ve Ethicon marka ürünler kullanılmaktadır.Burada net bir rakam vermek hastane ve ameliyat tipi ve döviz kurlarındaki değişim nedeniyle vermek mümkün değil. Günün koşullarına göre değişim olabilmektedir. Ancak şunu söylemek mümkündür. Kliniğimizde tüm ameliyatları Doç.Dr. İbrahim Sakçak yapmaktadır. Türkiye’de bu ameliyatı en çok sayıda yapan ve en tecrübeli cerrahlardandır. Buna rağmen ücretlerimiz Türkiye ortalamasındadır. Daha detaylı bilgi edinmek için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilir tüp mide ameliyatı hakkında kafanızda soru işreti kalmadan en ince ayrıntısına kadar açıklıyalım.

Whatsapp
Doç. Dr. İbrahim Sakçak
Doç. Dr. İbrahim Sakçak
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?